Liate podlahy - B.S.O., s.r.o.

Prejsť na obsah
LIATE PODLAHY

LIATE PODLAHY

Živicové podlahy v hrúbke do 2-4 mm na báze epoxidov a polyuretánov
  • Epoxidová podlaha
  • Polyuretánová podlaha

ODOLNOSŤ
Epoxidová podlaha je chemicky odolná voči kyseline mliečnej, kým polyuretánová podlaha je odolná voči kyseline sírovej. Polyuretánové podlahy sú odolnejšie voči širšej škále a silnejším chemikáliám. Sú zároveň odolnejšie aj proti UV žiareniu. Epoxidové podlahy sú lepšou voľbou v mliekarenských priemysloch kvôli odolnosti voči kyseline mliečnej. V ostatných prípadoch je polyuretánová podlaha lepšia voľba. Polyuretán sa niekedy používa aj ako ochranná vrstva proti chemikáliám nad epoxidovú podlahu.

EPOXIDOVÁ PODLAHA
Epoxidová podlaha sa vyznačuje extrémne vysokou tvrdosťou. Preto je lepšou voľbou v skladoch s veľmi vysokým zaťažením podlahy, logistických centrách a miestach s hustou premávkou vysokozdvižných vozíkov. K prednostiam epoxidovej podlahy patrí aj neobmedzené možnosti dizajnu, čo sa o polyuretánových podlahách nie je.

POLYURETÁNOVÁ PODLAHA
Polyuretánová (PU) podlaha je mäkšia a pružnejšia. Tým je aj odolnejšia voči mechanickému poškodeniu a nárazom. Polyuretánová podlaha síce nie je tak tvrdá ako epoxidová, ale nie je to výrazný rozdiel. Zvláda bez problémov záťaže v priemyselnom a komerčnom sektore.

PU podlaha má lepšie uplatnenie v obytných priestoroch z dôvodu, že je príjemnejšia na dotyk a má lepšie akustické vlastnosti.

Podlaha z polyuretánu sa chová lepšie aj pri extrémnych výkyvoch teploty. Polyuretánová podlaha dokáže odolať teplotám až do -300°C. PU podlaha je tiež vode odolná a izolačná. Je ideálna do mraziarní, pekární, poschodových garáží a do exteriérov.

ČAS REALIZÁCIE
Doba zhotovenia PU podlahy je kratšia. Od začatí prác môže byť podlaha hotová už za 1-2 dni. Pri polyuretánovej podlahe konečné vytvrdnutie niekoľkonásobne rýchlejšie ako pri epoxidovej. Polyuretán nemôže byť nanášaný v priestoroch s vysokou vlhkosťou. Epoxidová podlaha obsahuje viac vrstiev a každá z nich potrebuje pomerne dlhú dobu schnutia. Realizácia epoxidových podláh trvá okolo 5-7 dní.

CENA A ZÁVER
Pri rovnakých podmienkach je životnosť PU podlahy 2-4x dlhšia oproti epoxidovej podlahe. Preto je polyuretánová podlaha je drahšia ako epoxidové podlaha. Epoxidová podlaha začínajú na 25,00 €/m2, polyuretánová na 85,00 €/m2 bez DPH.
Návrat na obsah